Dalo se to očekávat. Modelový rok 2021 a 2022 je pro ČD a ČSD provenienci naprosto specifický. Čím? Roco, ale i další výrobci jako ACME, Rivarossi, PIKO, BRAWA a mnozí další, se v posledních několika letech zaměřují i na předlohy ze zemí bývalého Československa.

A je to určitě dobře, protože to nikdo z nich nejspíš nečekal, modely z našich dnes rozdělených zemí trhají prodejní rekordy a někteří výrobci musí přidávat další série do svých prodejních portfólií. Důkazem toho je Čmelák T669.0039 od Roco.

Ačkoliv je k dispozici u výrobce ještě analogová verze, tu digitální už nekoupíte, pokud ovšem váš lokální prodejce nemá nějaké pod pultem. Sehnat se nám na redakční test podařil ještě jeden kousek za poměrně slušnou cenu, proto jej máme už objednaný, a nejspíš koncem června dorazí k nám do dílny na stolní unboxing s testovací rampou.

  • ROCO 73773
  • ČSD IV. EPOCHA
  • DCC ZVUK ZIMO
  • V PRODEJI: 3Q/2022
  • CENA: 6.898,-

Pokud jde o termíny prodejů, v tomto případě se výrobci podařilo dodržet termín uvedení do prodeje. Ačkoliv je predikce na třetí kvartál tohoto roku, Roco jej „pustilo“ do prodeje už koncem května – ihned došlo ke zmíněnému výprodeji v DCC verzi. Podle informací které máme od výrobce, další sérii už nečekejte. Na řadě je plno jiných modelů a speciálek, na které čeká spousta z nás..