BRAWA pro letošní rok poměrně zeštíhlila, což je od předchozích let tučných katalogů, kdy dávala do prodeje až 64 modelů nákladních a osobních vozů, z toho 22 výběhových modelů lokomotiv též nižších epoch, je katalog 2024 opravdu štíhlejší. A možná je to dobře, tradiční výrobce si stále drží laťku velmi vysoké kvality zpracování svých modelů dost vysoko.

I tak se v tomto roce objeví hned čtveřice modelů nákladních vozů, které určitě zaslouží pozornost. Mimo jednoho kotlového dvounápravového vozu, pochopitelně Zetka Třeboňského pivovaru a dvounápravový otevřený vůz Es – konstrukční skupiny 21 pod původním označením Vte.

Ačkoliv se katalog sice zdá trochu štíhlejší, firma pro každý kvartál vydává další modely v tzv. NEWS Express, ve kterých podle informací, bude vydávat řadu dalších moddelů lokomotiv, osobních i nákladních vozů.

Zajímavostí může být série hned několika nákladních teleskopických vozů Shimmns a Shimmns-u ve verzích DB, DR, VTG, FS atd., které je možné potkávat v síti ČD i dnes. Do roku 2010 tyto ucelené vlaky teleskopáků bylo možné vídat např. v relacích Wolfsburg – Mladá Boleslav, kdy se do čela těchto vlaků stavěla v Plzni vyrobená lokomotiva 230/180 do Všetat.

Sérii teleskopických vozů doplňuje jak zmíněná verze Vte/Es 21, tak i šestináravové kotlové vozy DB. BRAWA je nicméně tradičním výrobcem modelů osobních vozů nižších epoch. Pro sběratele německé provozní sféry, bude jiště překvapením východoněmecká série osobních vozů „DDR EILZUG KLASSIKER“ B4mg.