Tak už přijela z Vietnamu. T478.1209 byla skutečně vyrobena v tamních končinách. Nicméně model opět téměř dokonalý. Roco začíná konečně odlišovat související svit pozičních světel, dálkového světla, pozice obsazeného stanoviště atd. Slušelo by se jedním slovem dodat: „no konečně“. Mnoho majitelů Roco modelů, v minulosti muselo přikročit k výměnám tištěné desky spojů, což vedlo k většímu zásahu do elektroniky.

To je nicméně dnes minulost. Roco tak nenechalo nikoho na pochybách, jakou elektronikou vyzbrojí novou Bardotku 751.209

K dispozici tak je dvojí varianta svitu pozičních světel, a to staré i nové verze, které nově najdete na pozicích F10 a F11. V režimu posunu tak můžete použít (v kombinaci F6) svit pozic na obou koncích, případně posun se svitem jedné pozice, tzv. svitu obsazeného stanoviště.

  • ROCO 70921
  • ČSD T478.1209
  • ZIMO SOUND
  • H0
  • CENA: 6.783,-

Tato „výbava“ se neobešla bez oběti, a tou je chybějící osvětlení kabiny strojvedoucího. To lze ale oželet, protože model je jedním slovem perfektní. Na fotografiích tak můžete vidět model při vybalení, a to bez dosazení dalších doplňků. Výrobce klasicky instaluje i stěrače, nemusíte se tak zlobit s jejich „nastrojením“ na pozici určení.

Bardotka ČSD převzala dále funkce od svých elektrifikovaných modelů stejného výrobce. Nově můžete nastavit svit pozičních světel pro postrk nebo posun. Nebude Vás rušit ani svit červených pozic mezi lokomotivou a vlakem, jednoduše je zapnete. V kombinaci s programem RocRail (dále jen RR), lze nastavit další parametry automatického objetí soupravy v koncové stanici, kdy určíte svit konkrétních světel funkcemi F6, F10 a F11. Tohle si ale popíšeme v samotné kapitole o programu RR.

Pro fajnšmekry pak balení z Vietnamu obsahuje dodatkové tabulky: Zdravíme den železnice nebo Brigáda SČSP (Svaz československo sovětského přátelství..)