Domovskou zemí firmy Jägerndorfer je Rakousko, o to více se specializuje převážně na modely tamní provenience. Nevyrábí sice v sériích po tisících kusech, o to více pak ale modely tohoto výrobce stojí za investici. Nový katalog sice obsahuje i jednu Českou novinku, kterou je Taurus v barvách ČD Najbrt 1216, představíme si zde ale hlavně zcela nové grafické schéma právě u modelů Vectron.

Ačkoliv výrobce vyrábí stále stejné modely Vectron, resp. ve stejném grafickém formátu, je o ně dodnes velký zájem, což je podobná firemní strategie např. belgické firmy LS Models. Obsah katalogů se pro každý následujcí rok prakticky nemění, občas se objeví nějaká novinka mezi motorovými lokomotivami, katalogy se tak stávají celkem identické – měnís e jen inventární čísla.

Specialitou tohoto výrobce je škálovitost modelů. Mimo klasické DCC digitální a DC analogové verze, nabízí i modely pro tříkolejnicový systém v DCC a v analogu. Špičkově zpracované modely Vectron, které je možné získat v trojkombinaci 009, 080 a 175.. jsou z velké části sestavené kovu, podíl plastu je tak minimální. Podobnou cestou se před několika lety vydala např. firma TRIX.