Další z řady novinek které Piko postupně uvádí na trh, je lednový plecháč řady S499.0205! Jedná se o velmi věrohodně zpracovaný model od své reálné předlohy. Nyní můžeme směle konstatovat, že Piko když chce tak umí. Což se o řadě jiných modelů tak jistě tvrdit sice nedá, kvalita se ale zlepšuje, což se musí ocenit.

Po modelech Hektor a Laminátce, přijíždí do našich sbírek i model Plecháče. PIKO sice s novinkami pro rok 2023 celkem šetří, nedávno „objevený“ trh v Česku a na Slovensku nejspíš mnohé výrobce překvapil. Ačkoliv obě země mají kupní sílu poměrně velkou, donedávna byla produkce velkých hráčů na trhu pro obě země spíše okrajovou záležitostí, dnes je tomu právě naopak.

Roco, Brawa, Piko i Trix, se předhání kdo přijde do prodeje s novinkami které se vyprodávají velmi dobře, a mnohdy musí výrobci přidávat další série. To je příklad modelů Bastard od Roco, parní lokomotivy Albatros od firmy Trix, a nebo Hektora od Piko, výčet by mohl být velmi dlouhý. Pravdou je, že např. Roco se svým Bastardem 372 a 371, vyprodalo už více jak 6500 kusů těchto modelů, a prodeje jsou stále vysoko nad průměrem.

Piko sice v novém katalogu 2023 moc nepřekvapilo, daleko více novinek uvedlo právě Roco, ůhlavní rival z Rakouska, se kterým Piko vede produktovou virtuální válku a štafetu, kdo přijde s jakou novinkou, a hlavně jak rychle se ji podaří zrealizovat!