Tak tento kousek mi udělal docela radost! Jedná se o model který jezdil pod depem Děčín v době poměrně velmi dávné. Je to navíc kousek, který se hodí do mého modelového kolejiště, protože je zasazeno do úseku Děčín (uzel) – Ústí nad Labem (uzel). Bude tedy pendlovat s rychlíky Liberec – Děčín (Ústí nad Labem) v turnusové skupině 707.

Nemá smysl zde podrobně popisovat velmi přesné detaily v provedení střešních a podvozkových partiích modelu, ROCO prostě umí! Nemá smysl kupovat ani modely MTB stejné skupiny. Pokud chcete předělat model, sáhněte jednoznačně po analogovém nebo digitálním modelu ROCO, modeláři jako Mnitka nebo AS model vám je za úplatek přepracují podle přání.

Ačkoliv jsem se této filozofie držel, odolat některým modelům MTB nešlo. Nicméně už jsem se vyléčil z nadšení, a modely brejlovců od MTB nekupuji – nemá to prostě za ty peníze smysl. Proč mít nějaký paskvil který neodpovídá realitě, a i s velmi velkým přihmouřením oka, no spíš obou očí, ty čelní okna na stanovišti strojvedoucího jsou příšerný a viditelný detail.

ROCO ani tentokrát neponechalo nic náhodě, pokud jde o detail. Vzpomenout si můžeme na poziční světla modelu ČD Cargo řady 372 „Bastard“, kde je imitace LED světla naprosto neuvěřitelná. I tak malé detaily jsou u těchto modelů naprosto špičkově zpracované. Ale zpět k modelu T478.3089..