Firma ROCO letos uvádí do prodeje hned několik verzí těchto lokomotiv, takže článků o jednotlivých modelech bude poněkud více. Model lokomotivy 229-6 vycházející ze své skutečné předlohy, je ovšem také model vyrobený z dávno zaprášených fotografií. Předloha modelu už totiž neexistuje, a v roce 2006 byla v České Třebové sešrotována.

Předloha modelu prošla několika lokomotivními depy, především Vršovice a Zdice, poměrně dlouhou dobu sloužila v depu Čerčany. Plánovači výroby ve firmě ROCO tak realizují model zachycující jeho předlohu v roce 1995 kde bez tlumiče duněla na trati Posázavského pacifiku. Na této trati v celé své životní etapě sloužila nejdéle. Občas ji bylo možné vidět i s patrovými vozy na vozebním rameni Čerčany – Praha Vršovice.

Díky svému grafickému provedení byla přezdívána také jako „Pyžamo“. Jak je popsáno v předchozím odstavci, jezdila hlavně na osobních spojích Posázavského pacifiku. Někdy od roku 2000 pak na nákladních vlacích v oblasti Sokolov, Kadaň a Cheb. Důvodem likvidace byl velmi velký požár jednoho stanoviště, ČD tak rozhodují o vyřazení a vytěžení stroje na náhradní díly.