Sice trochu se zpožděním, dorazil v sobotní poště nový Vectron ČD pod číslem 193 696-2 od

ROCO. Jedná se zatím o první model, který výrobce uvedl do prodeje, za další bych se určitě nezlobil, protože modely Vectron (stejně jako přeechůdce Taurus) sbírám do osobního depozitu. Není nutné zde popisovat obvyklé detaily které u ROCO už známe, prakticky venkovní design zůstává stejný, nemění se ani vnitřní elektronika.

PŘEDLOHA

Od roku 2017 využívá ČD lokomotivy Vectron (193 289-298) pro mezinárodní rychlíky především na trasách EuroCity z Prahy do Berlína/Hamburku/Kielu a Budapešti. V roce 2021 národní dopravce zakoupil svůj první Vectron, ale také si pronajal šest dalších lokomotiv od slovenské leasingové společnosti Rolling Stock Lease (RSL).

Ty dostaly jiný nátěr než ty, které si pronajala od ELL. Kromě loga ČD je čtvrtina každé boční partie skřáně pokryta šedou barvou s unikátním QR kódem. Každá lokomotiva propaguje jiný produkt. 193 696 za ČD Bike (půjčovna kol).

S lokomotivami Vectron se můžete setkat také na vlaku Krušnohor z Prahy přes Plzeň a Ústí nad Labem do Chebu, na Jižním expresu do Českých Budějovic a Lince, případně na mezinárodním spojení s Polskem, vidět jej můžete také v Budapešti a Vídni. Jejich vozební ramena jsou opravdu v celé střední Evropě, a jejich výchozím bodem je vždy Praha.

PŘIPRAVUJEME..