Dorazila nám do sbírky další várka modelů, vytrhnout ale musím zmíněný model lokomotivy Vectron 193 243-2 provozovatele TX Logistik. Jedná se u nás už o třetí kousek z celé série těchto modelů, které Roco uvedlo na trh postupně, a to v rozsahu let 2021 až 2023. Modely jsou zpracovány podle naprosto přesného grafického formátu které nesou na svých „skříních“ skutečné lokomotivy.

Roco dokonce šlo tak daleko, že jednotlivé barevné grafické prvky, jsou na modelu rozmístěny přesně podle reálně jezdící předlohy. Oba modely Vectron tak jsou ojedinělé, protože jejich grafické zpracování v modelovém provedení H0 1:87 odpovídá vysoké přesnosti, což u této firmy není nic neobvyklého, u firmy jako je BRAWA, se z detailu stala rovnou firemní politika.

Na modelovém layoutu Děčín – Ústí nad Labem, je tak budete moci vídat na fotografiích z provozu i na videu, a to v čele ucelených nákladních vlaků s kotlovými vozy pro přepravy ropných derivátů. Trojice těchto opravdu krásných modelů, bude zařazena v programu RocRail do třídenního oběhu TS115 – a to výhradně mezi virtuální směry Česko-Německo a zpět. V případě ukončení některých nákladních vlaků ve skryté kolejové harfě, kde dojde k rozpojení lokomotivy od soupravy, budou zaváděny lokomotivní strojní jízdy Harfa A – Děčín depo.